جزییات اردوی تیم ملی امید در آذر و دی، غیبت ستاره های جوان در مسابقات باشگاهی

به گزارش مجله جاودان، تیم ملی امید به منظور ارتقاء سطح آمادگی بازیکنان، قصد برگزاری اردوی بلند مدت از روزهای پایانی آذر تا آغاز مسابقاتی انتخابی المپیک را دارد.

جزییات اردوی تیم ملی امید در آذر و دی، غیبت ستاره های جوان در مسابقات باشگاهی

به گزارش خبرنگاران، مرحله انتخابی المپیک 2020 توکیو در قاره آسیا، از اواسط دی ماه امسال در تایلند شروع می گردد و شاگردان حمید استیلی به مصاف تیم های ازبکستان، کره جنوبی و چین می فرایند.

با توجه به از دست رفتن فرصت آماده سازی و تغییر و تحولات از تیم ملی امید، حمید استیلی برای جبران نقص های موجود، اردویی بلند مدت را برای تیمش در نظر گرفته تا طی مدت زمان حدودا یک ماهه، تیمش را به شرایط آمادگی مطلوب برساند. به همین منظور اردویی خارج از برنامه قبلی برای این تیم تدارک دیده شده که برگزاری آن ملزم به همکاری باشگاه هایی مانند استقلال، ذوب آهن، شهرخودرو، سپاهان، فولاد، سایپا، پیکان و ... است که تعداد قابل توجهی از بازیکنان اصلی تیم ملی امید را تشکیل می دهند.

اجرای اردویی خارج از برنامه تدوین شده برای تیم ملی امید نیازمند موافقت باشگاه هایی است که باید ستاره های تاثیرگذار خود را در اوج مسابقات باشگاهی در اختیار این تیم قرار دهند اما تاکنون موافقتی از سوی باشگاه حاصل نشده و حمید استیلی ظرف روزهای آینده و با بازگشت از تایلند با مربیان و مدیران تیم ها رایزنی خواهد نمود.

شروع اردو از 23 آذر

این اردو با برگزاری هفته پانزدهم لیگ برتر شروع می گردد. بازیکنان از روز 23 آذر به اردو ملحق خواهند شد تا اردوی این تیم رفته رفته تکمیل گردد. پس از تشکیل اردو، بازیکنان به مدت 48 ساعت اردو را ترک خواهند کرد و 28 آذر در اختیار تیم های خود خواهند بود.

غیبت بازیکنان در هفته هفدهم و جام حذفی

پس از برگزاری هفته شانزدهم لیگ برتر، بازیکنان به اردو بر می گردند اما برای هفته هفدهم لیگ برتر در اختیار تیم های باشگاهی خود نخواهند بود هم چنین مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی نیز بدون حضور ملی پوشان امید برگزار می گردد.

غیبت بازیکنان در این مقطع زمانی در تیم های باشگاهی که غریب به اتفاق آنان مانند مهدی قائدی، عارف غلامی، مهدی محبی، معراج اسماعیلی، امید نورافکن و ... که جزو بازیکنان ثابت هستند، می تواند با مخالفت باشگاه ها همراه گردد اما برکسی پوشیده نیست که این تیم برای رسیدن به المپیک پس از 44 سال نیازمند همدلی و گذشت از منافع باشگاهی به سود منافع ملی است.

برگزاری اردوی خارجی

احتمالا تیم ملی حدود یک هفته از اردوی خود را قبل ازعزیمت به تایلند در قطر برگزار خواهد نمود و به دنبال برگزار دو تا سه بازی محبت آمیز در این مدت زمان است اما هنوز هیچ ملاقاتی قطعی نشده است. به همین دلیل باشگاه ها باید قید بازیکنان خود را برای استفاده در لیگ برتر و جام حذفی بزنند.

دعوت از بازیکنان لژیونر

شاید تیم های باشگاهی ایران به خاطر منافع ملی با برگزاری اردوی تیم ملی امید در خلال مسابقات همکاری نمایند، اما تیم های خارجی معمولا در برابر این قبیل موارد موضع متفاوتی دارند و بازیکنان خود را نمی دهند.

نخستین بازی تیم ملی

تیم ملی بعد از برگزاری اردوی سه هفته ای خود در تهران و دوحه، راهی تایلند می گردد تا 19 دی ماه نخستین بازی خود را مقابل ازبکستان برگزار کند. این ملاقات ساعت 13:45 به وقت تهران در سونگالا، از شهرهای جنوبی تایلند و نزدیک به مالزی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 635

به "جزییات اردوی تیم ملی امید در آذر و دی، غیبت ستاره های جوان در مسابقات باشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات اردوی تیم ملی امید در آذر و دی، غیبت ستاره های جوان در مسابقات باشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید