جنوب یمن ، طرح ترور دو وزیر دولت منصور هادی ناکام ماند

به گزارش مجله جاودان، طرح ترور دو وزیر دولت مستعفی یمن که اخیرا بشدت از عربستان و امارات انتقاد نموده اند، در جنوب شرق یمن ناکام ماند.

جنوب یمن ، طرح ترور دو وزیر دولت منصور هادی ناکام ماند

به گزارش گروه بین الملل مجله جاودان، پلیس استان شبوه در جنوب شرق یمن، دو نفر را که قصد داشتند وزیران کشور و حمل و نقل دولت عبد ربه منصور هادی را در مرکز این استان ترور کردند دستگیر کرد.

وبگاه خبری عربی 21 به نقل از یک مقام دولت منصور هادی گفت: نیروهای پلیس دو نفر را که سعی در کاشت یک بمب دستی در کنار محل سکونت استاندار شبوه در شهر عتق را داشتند، دستگیر کردند.

این مقام دولت منصور هادی که خواست نامش فاش نشود، اضافه نمود: بمبی که خنثی شد، احمد المیسری معاون نخست وزیر و وزیر کشور و صالح الجبوانی وزیر حمل و نقل را هدف گرفته بود که چند روزی است در محل مذکور ساکن هستند.

کوشش برای ترور وزیر کشور دولت منصور هادی به دنبال هجمه شدید اخیر وی به عربستان صورت گرفت که در آن المیسری عربستان را دروغگو خواند و مخالفت خود را با آنچه امتیازدهی به متحدان جدایی طلب امارات خواند گفت.

المیسری روز شنبه با انتقاد از توافق تازه میان عربستان و امارات برای جنوب یمن گفت، توافق اجرا شده میان این دولت -به ریاست عبدربه منصور هادی- و شورای انتقالی جنوب (المجلس الانتقالی الجنوبی) وابسته به امارات را قبول ندارد و آن را ناکافی می داند.

المیسری در ادامه خواهان استقلال دولت یمن شد و گفته بود: دولتی را که یک طرف آن سفیر عربستان و طرف دیگر آن افسری اماراتی اداره کند، نمی خواهیم. وزیر کشور دولت منصور هادی تأکید کرد، هیچ توافق ذلت باری مورد قبول نیست و دولت مستعفی با قدرت به عدن بازخواهد گشت. وی از عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور دولت مستعفی یمن که دولتش مقیم ریاض است، درخواست کرد همچنان به اصول ملی پایبند باشد و با تشکیل دولتی که امارات و سعودی در آن حکومت می نمایند، مخالفت کند.

المیسری پروژه امارات در یمن را ساقط شده خواند و تأکید کرد: ما ارتشی داریم که اول آن در شقره (در استان ابین جنوب یمن) و آخر آن در سیئون (در استان حضرموت شرق یمن) است.

الجبوانی وزیر حمل و نقل دولت مستعفی یمن هم اشاره تلویحی به مقابله با جدایی طلبان در شبوه داشته و آن ها را پروژه امارات و دست نشانده های این کشور خوانده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 536

به "جنوب یمن ، طرح ترور دو وزیر دولت منصور هادی ناکام ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنوب یمن ، طرح ترور دو وزیر دولت منصور هادی ناکام ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید