دبیر: وضعیت فدراسیون کشتی قرمز است، هیچکس توقع کسب سهمیه و مدال المپیک نداشته باشد، 50 میلیارد تومان بدهی داریم

به گزارش مجله جاودان، رئیس فدراسیون کشتی گفت: فدراسیون کشتی در وضعیت قرمز است و الان می گویم که کسی توقع کسب سهمیه و مدال المپیک نداشته باشد.

دبیر: وضعیت فدراسیون کشتی قرمز است، هیچکس توقع کسب سهمیه و مدال المپیک نداشته باشد، 50 میلیارد تومان بدهی داریم

به گزارش مجله جاودان، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در گفت وگوی تلفنی با برنامه رکورد در مورد شرایط فدراسیون کشتی گفت: بدهی فدراسیون کشتی بالای 50 میلیارد تومان است که ما را اذیت می نماید، فعلا تا الان بدهی 50 میلیاردی رویت شده است. به ما گفته بودند که بدهی 4-5 میلیارد است و الان طلبکاران یکی یکی می آیند.

وی ادامه داد: پیش از این به درستی به وزارت ورزش گزارش داده نمی شد. الان باید یک تصمیم مدیریتی گرفت و باید بگویم که از توان وزارت ورزش هم خارج است. این مسائل از قواره من رئیس فدراسیون هم خارج است. وزیر ورزش هم نمی تواند به ما اعتبار بیشتری بدهد. بدهی های فدراسیون هم چند علت دارد، گرانی دلار، اعزام های بی مورد و ... می تواند باشد. دخل و خرج فدراسیون کشتی با هم جور در نمی آید و ورود و خروجی با هم یکسان نیست. من امروز اعلام می کنم هیچ توقعی از کشتی نداشته باشیم. کشتی هم اوضاع فنی و هم اقتصادی اش خوب نیست و یک واقعیت است و 3 سال زمان می برد تا درست گردد.

رئیس فدراسیون کشتی در واکنش به این موضوع که احتمال تغییر کادرفنی تیم های کشتی فرنگی و آزاد وجود دارد، توضیح داد: آقایان محمدی و بنا از افتخارات کشتی ما هستند و در چند سال گذشته به این دو عزیز کم محبتی شده است و 30 سال هزینه شده که این دو مربی به صندلی الان شان رسیده اند. من به حضور این دو عزیز افتخار می کنم و نیاز به حکم ندارند و تا جایی که خودشان بخواهند از این دو مربی استفاده خواهیم کرد. 10-15 سال پیش فدراسیون کشتی با 10-15 نفر اداره می شد ولی الان 77 نفر در فدراسیون کار می نمایندو با مربیان به 113 نفر می رسند و سالی 8 میلیارد تومان هزینه حقوق این افراد است.

دبیر در پاسخ به این سوال که سازمان بازرسی و فراکسیون ورزش مجلس در اتفاقات فدراسیون کشتی نظارتی نداشته اند؟ عنوان نمود: من به وزیر ورزش هم اعلام نموده ام، ما الان می توانیم از حسابرس هم شکایت کنیم. من مدارک جدید را به حسابرس داده ام و 12 شهریورماه مجمع فوق العاده گذاشته ایم و به مجمع هم خواهیم گفت که وضعیت فدراسیون کشتی قرمز است و باید یک تصمیم مدیریتی گرفته گردد و مجلس و دولت ورود پیدا نمایند و کارها درست گردد. ما اگر پول نداشته باشیم امیدها و نونهالان را به مسابقات اعزام نمی کنیم. فدراسیون کشتی یک فدراسیون نیست، کشتی هر رشته ای که در آزاد دارد در رشته فرنگی هم دارد. و مثل فدراسیون بسکتبال نیست که به طور مثال فقط 5 تیم داشته باشد. در کشتی به این صورت نیست و ما در رشته فرنگی و آزاد در مسابقات مختلف شرکت می کنیم.

وی اضافه نمود: من به آقای صالحی امیری هم گفته ام که به وزنه برداری با 2 سهمیه یک میلیارد و 800 میلیون تومان می دهید و به کشتی با 12 سهمیه 2 میلیارد می دهید. کمیته ملی المپیک در سال 92، با دلار 3 هزار تومانی، 5 میلیارد به فدراسیون کشتی یاری می کرد، اما امروز با دلار 11 هزار تومانی 2 میلیارد می گیریم. امیدوارم ظرف 2-3 روز آینده به کشتی یاری گردد، چون 2 ماه است که کادرفنی و پرسنل حقوق نگرفته اند. ببینید هزینه های ما فقط پول بلیت نیست وقتی 45 نفر را می خواهیم به مسابقات بین المللی بفرستیم خیلی هزینه داریم. ما باید در مسابقات جهانی قزاقستان 100 هزار یورو از بدهی های خود را با اتحادیه جهانی کشتی تسویه کنیم و اگر این کار صورت نگیرد به مشکل برمی خوریم.

دبیر در انتها گفت: ما مسابقات نونهالان را پیش رو داریم، من به رئیس هیئت ها، مربیان و کشتی گیران اعلام می کنم اگر متوجه شویم که مربی باعث وزن کم کردن کشتی گیران جوان و نوجوان ما شده است، هم کارت مربیگری اش را باطل می کنیم و هم نمی گذاریم دیگر مربیگری کند چون با این کارشان آینده کشتی گیران ما را نابود می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 295

به "دبیر: وضعیت فدراسیون کشتی قرمز است، هیچکس توقع کسب سهمیه و مدال المپیک نداشته باشد، 50 میلیارد تومان بدهی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر: وضعیت فدراسیون کشتی قرمز است، هیچکس توقع کسب سهمیه و مدال المپیک نداشته باشد، 50 میلیارد تومان بدهی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید