دردسر جدید ترامپ

به گزارش مجله جاودان، دردسر های دونالد ترامپ پایانی ندارد. در حالی که هنوز ماجرای موج افشاگری های مشاور امنیت ملی سابق علیه رئیس جمهور آمریکا تمام نشده است، با اعلام پخش یک سریال سیاسی، دردسر جدیدی برای ترامپ ایجاد شد.

دردسر جدید ترامپ

به گزارش مجله جاودان، ظاهرا هر چه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک تر می شود، افشاگری ها و حملات علیه ترامپ نیز بیشتر می شود. افشاگری ها علیه ترامپ با انتشار کتاب خاطرات جان بولتون به مرحله تازه ای رسید. در حالی که ماجرای این کتاب هنوز ادامه دارد، ترامپ با کتاب افشاگرانه دیگری روبرو شده است. این بار، مری ترامپ، برادرزاده رئیس جمهور، علیه وی کتاب نوشته است. خانواده ترامپ، برای جلوگیری از این کتاب از قویه قضاییه کمک گرفته اند. اما هنوز معلوم نیست که جلوی انتشار این کتاب گرفته شود.

در ادامه حملات علیه ترامپ، به تازگی سریال جدیدی درباره انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا ساخته شده که قبل از انتخابات سوم نوامبر 2020 پخش خواهد شد. این سریال که The Comey Rule نام دارد، بر اساس کتاب پرفروش جیمز کومی، رئیس سابق اف بی آی، تحت عنوان وفاداری بالاتر ساخته شده و به تحقیقات کومی درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 می پردازد. کومی به مدت چهار سال رئیس اف بی آی بود و مسئول تحقیق درباره یکی از جنجالی ترین پرونده های سیاسی آمریکا، یعنی دخالت روسیه در انتخابات 2016، بود.

هفته گذشته اعلام شد که سریال مزبور اواخر ماه نوامبر، بعد از انتخابات آمریکا، پخش خواهد شد. اما این تاریخ، با انتقاد کارگردان و جیمز کومی روبرو شد. کومی به روزنامه نیویورک تایمز گفته است که او نمی داند چرا شبکه پخش کننده سریال تصمیم گرفته پخش سریالی را به تاخیر بیندازد که به حوادث روز مربوط می شود. کومی ابراز امیدواری کرد که مردم آمریکا به زودی فرصتی برای تماشای سریال داشته باشند. بیل ری، کارگردان سریال نیز تاریخ پخش سریال انتقاد کرده بود. او طی ایمیلی به عوامل سریال نوشت: همه ما امیدوار بودیم که ماه ها قبل از انتخابات آینده، مردم آمریکا این فیلم را ببینند.

بیشتر بخوانید:

آیا کار ترامپ تمام است؟

دنیای ترامپ بعد از ریاست جمهوری

این نقدها موجب شد که موعد پخش سریال تغییر کند. شبکه شو تایم که قرار است این سریال را پخش کند، گفت که سریال یادشده قبل از انتخابات پخش خواهد شد. همزمان با تغییر موعد پخش این سریال، ترامپ علیه جیمز کومی توئیت کرد و نوشت: آیا جیمز کومی و دارودسته پلیس های کثیف اش ژنرال مایکل فلین (و دیگران) به خاطر نابود کردن زندگی شان عذرخواهی خواهد کرد؟ رابرت مولر و رفقای دمکرات عصبی اش چطور، آیا آن ها خواهند گفت: بسیار متاسفیم؟ اوباما و بایدن چطور؟

دردسر های ترامپ به سریال جیمز کومی و کتاب های افشاگر محدود نیست. این روزها، او با توئیتر هم مشکل دارد. توئیتر از چندی پیش، زیر برخی توئیت های ترامپ لینک صحت سنجی می گذارد یا توئیت ها را پنهان می کند. ترامپ اخیرا توئیت تهدیدآمیزی درباره معترضان منتشر کرد که توئیتر آن را مخفی کرد. ترامپ نوشت: تا وقتی که من رئیس جمهور شما هستم، هرگز در واشنگتن دی سی منطقه خودمختار وجود نخواهد داشت. اگر آن ها برای این کار تلاش کنند، با نیروی جدی روبرو خواهند شد. توئیتر این توئیت را ناقض قوانین خود تشخیص داد و آن را پنهان کرد. ترامپ با این توئیت ها دنبال این است که خود را رئیس جمهور قدرتمندی نشان دهد که دنبال برقراری نظم و قانون است.

با این حال، تلاش وی برای توسل جستن به حربه برقراری نظم و قانون نتوانسته است جلوی سقوط محبوبیت او را بگیرد. در یک نظرسنجی جدیدی که توسط نیویورک تایمز اجرا شده، فاصله بین ترامپ و رقیبش جو بایدن به 14 درصد رسید. براساس این نظرسنجی، ترامپ 36 درصد و بایدن 50 درصد محبوبیت داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1115

به "دردسر جدید ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر جدید ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید