عبدالمهدی قبل از سرانجام موعد مقرر موفق به تشکیل کابینه می گردد

به گزارش مجله جاودان به نقل از اسپوتنیک، احمد الاسدی سخنگوی ائتلاف الفتح احتمال داد که عادل عبدالمهدی نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه موفق به تشکیل دولت خود قبل از موعد معین شده گردد.

عبدالمهدی قبل از سرانجام موعد مقرر موفق به تشکیل کابینه می گردد

وی درباره اینکه آیا عبدالمهدی موفق به تشکیل کابینه ظرف 30 روز از تاریخ دوم اکتبر به بعد می گردد یا خیر بیان نمود: بر اساس شواهدی که ما در اختیار داریم عادل عبدالمهدی موفق به تشکیل کابینه قبل از مدت مشخص شده خواهد شد.

الاسدی اینکه گروههای سیاسی پیروز انتخابات نامزدهایی را برای تصدی پست های وزراتی به عادل عبدالمهدی معرفی نموده باشند، را تکذیب کرد و اضافه نمود: طی روزهای آتی اسامی از سوی گروههای سیاسی معرفی می گردد و عبدالمهدی حق مخالفت یا قبول آن را به ویژه پس از اینکه این گروهها این حق را به عبدالمهدی داده اند، خواهد داشت.

وی درباره مخالفت برخی گروههای سیاسی برای تصاحب مناصب وزارتی از سوی افراد مستقل هم گفت: این موضوع میان نخست وزیر مامور تشکیل کابینه و گروههای سیاسی حل خواهد شد به ویژه که تصمیم به انتخاب شخص وزیر از اختیارات نخست وزیر است و هنگامی که گروههای سیاسی این حق را به عبدالمهدی می دهند مفهومش این است که نمایندگانشان به دولت وی در پارلمان رای خواهند داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 70

به "عبدالمهدی قبل از سرانجام موعد مقرر موفق به تشکیل کابینه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالمهدی قبل از سرانجام موعد مقرر موفق به تشکیل کابینه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید