قاتل خاموش جان سه نفر در اهر را گرفت

به گزارش مجله جاودان، رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان اهر گفت: بر اثر استنشاق گاز مونوکسیدکربن سه نفر جان خود را در اهر از دست دادند.

قاتل خاموش جان سه نفر در اهر را گرفت

مرتضی حسین زاده روز پنجشنبه در گفت وگویی اظهار کرد: ساعت 9:30 صبح امروز با اطلاع از نشت گاز منوکسیدکربن در یک منزل، بلافاصله همکاران فوریت های پزشکی و کارشناسان اورژانس شهرستان اهر به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در این حادثه سه برادر که از اعضای یک خانواده بودند جان باختند، اضافه کرد: این افراد 33 ساله، 35 ساله و 37 ساله بودند که بر اثر مسمومیت با گاز دی اکسیدکربن جان باختند.

مرکز عملیات و راهنمایی بحران فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی نسبت به استفاده اصولی از وسایل گرمایشی در منازل در پی برودت هوا هشدار داد و گفت: کم دقتی در استفاده از وسایل گرمایشی در امکان سربسته و منازل مسکونی، به دلیل عدم رعایت هشدارهای امنیتی و سهل انگاری موجب رخ دادن حوادث ناگواری می گردد.

بنا به اعلام این مرکز، جهت جلوگیری از بروز هر نوع حادثه ناگوار مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن، شهروندان باید قبل از روشن کردن وسایل گرمایشی مثل بخاری از متصل بودن صحیح دودکش بخاری به بدنه بخاری و محل خروج گاز در ساختمان اطمینان حاصل نمایند.

با سرد شدن هوا و رعایت نکردن اصول ایمنی در کاربرد وسایل گرمایشی همه ساله موجب مسمومیت و فوت تعدادی از اهالی استان می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1531

به "قاتل خاموش جان سه نفر در اهر را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاتل خاموش جان سه نفر در اهر را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید