لزوم سرمایه گذاری تخصصی و مهندسی شده در بخش کشاورزی

به گزارش مجله جاودان، دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و برنده جایزه ملی ایثار بر لزوم سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به صورت تخصصی و کاملاً مهندسی شده تأکید کرد.

لزوم سرمایه گذاری تخصصی و مهندسی شده در بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مجله جاودان از کرج، ایوب سلطانی با اشاره به شرایط آبی منطقه و ایران و لزوم مدیریت منابع و ذخایر آبی کشور اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و منابع محدود آبی کشور، لزوم سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به صورت تخصصی و کاملاً مهندسی شده به شدت احساس می گردد.

وی با بیان اینکه با پیشرفت علوم مرتبط با کشاورزی در سراسر دنیا، تحولات شگرفی در این زمینه در حال وقوع است، اضافه نمود: کشور با بهره گیری از علوم روز دنیا و در سایه تحقیقات و دستاوردهای علمی متخصصان کشاورزی در حال گذر از مرحله کشاورزی سنتی به کشاورزی پیشرفته و صنعتی است.

دانشجوی دکتری علوم باغبانی با گرایش میوه کاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با تأکید بر لزوم توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی اضافه نمود: فرآوری محصولات کشاورزی باعث افزایش ارزش اضافه نموده محصولات شده و موجب سهولت در امر جابه جایی به ویژه در حوزه صادرات می گردد.

سلطانی با اشاره به راهکارهایی مانند تغییر ارقام با عملکرد بهتر و کیفیت بالا و کشت محصولات مقاوم به کم آبی، کشت متناسب با اقلیم و مناطق مستعد کشاورزی برای گونه های خاص با توجه به مطالعات و تحقیقات دقیق بیان کرد: این دست از تحقیقات در کنار به کارگیری استراتژی های خاص مهندسی شده، علاوه بر بهره برداری هرچه بهتر و حفظ و حراست از منابع طبیعی، سبب کسب بهره وری بیشتر مالی نیز خواهد شد.

لزوم برنامه ریزی دولت برای اشتغال متخصصان کشاورزی

برنده جایزه ملی ایثار با اشاره به بیکاری تعداد زیادی از فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی توضیح داد: دولت باید با برنامه ریزی های مناسب و پیوند بین کشاورزان و صاحبان صنایع کشاورزی با متخصصان این امر زمینه اشتغال تخصصی این افراد را فراهم آورد تا بیش ازپیش شاهد رشد بخش کشاورزی باشیم.

به گزارش مجله جاودان، ایوب سلطانی متولد 1367 در شهرستان بهار استان همدان است که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی کشاورزی علوم باغبانی در دانشگاه بوعلی سینا همدان اخذ نموده و از سال 95 در مقطع دکتری علوم باغبانی با گرایش میوه کاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج مشغول به تحصیل است.

4121/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1052

به "لزوم سرمایه گذاری تخصصی و مهندسی شده در بخش کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم سرمایه گذاری تخصصی و مهندسی شده در بخش کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید