2 فضانورد زن در روز 29 مارس در فضا راهپیمایی خواهند کرد

در حالی که در جمع ساکنان فعلی ایستگاه فضایی بین المللی یکی از زنان فضانورد آمریکایی حضور دارد، همچنین قرار است کریستینا کک دیگر فضانورد این کشور با سایوز ام. اس -12 روز 14 مارس راهی این ایستگاه گردد، بلاگ رسمی سازمان فضانوردی آمریکا(ناسا) این خبر را منتشر کرد که در روز 29 مارس تیم دو نفره فضانوردان زن آمریکایی به یک راهپیمایی دست خواهند زد.

2 فضانورد زن در روز 29 مارس در فضا راهپیمایی خواهند کرد

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس خبر منتشر شده در وبلاگ ناسا ان مک کلین، که از سوم دسامبر سال گذشته میلادی در ایستگاه فضایی بین المللی به سر می برد و کریستینا کک، مأموریت دارند این راهپیمایی را به انجام برسانند.

کریستینا کک طی کنفرانس مطبوعاتی پیش از پرواز در شهرک ستاره ای، انجام این راهپیمایی توسط خود و همکار زن دیگر در ایستگاه فضایی را تأیید کرد و گفت: هر دوی ما زمان زیادی را در مرکز فضایی جانسون برای چنین عملیاتی آموزش دیده ایم.

نه وی و نه ناسا بطور روشن درباره جزئیات این راهپیمایی مطلبی را عنوان نکرده اند.

بر اساس برنامه اعلام شده کریستینا کک به همراه هموطنش نیکلاس هیگ 204 روز در مدار خواهند بود اما در خصوص مدت اقامت فضانورد روس، الکسی اووچینین که با این دو قرار است راهی ایستگاه فضایی بین المللی گردد، اطلاعات ضد و نقیضی منتشر می گردد. در بعضی منابع گفته شده وی با همین سفینه و در 3 اکتبر 2019 به زمین بر می گردد و در بعضی طول مدت اقامت او یک سال آمده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "2 فضانورد زن در روز 29 مارس در فضا راهپیمایی خواهند کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 فضانورد زن در روز 29 مارس در فضا راهپیمایی خواهند کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید