تدابیر 12 گانه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش مجله جاودان، کمیته امنیتی و انتظامی ستاد مدیریت کرونا در اطلاعیه شماره پنج خود، تدابیر 12 گانه اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا (فاصله گذاری اجتماعی) را تشریح کرد.

تدابیر 12 گانه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اطلاعیه شماره 5 کمیته امنیتی و انتظامی ستاد مدیریت کرونا صادر شد.

متن اطلاعیه کمیته امنیتی و انتظامی ستاد مدیریت کرونا بدین توضیح است:

ضمن تقدیر و سپاسگزاری مجدد از همراهی و همکاری عموم مردم در سراسر کشور که تا به امروز، منجر به اجرای پیروز مراحل مختلف مقابله با بیماری کرونا شده است و با عنایت به تصمیمات چهاردهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در حضور ریاست محترم جمهوری، به استحضار ملت شریف و عزیز ایران می رساند؛ اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا (فاصله گذاری اجتماعی) که از روز هشتم فروردین ماه شروع شد به ترتیب ذیل الذکر، تا پایان فروردین ماه امسال ادامه دارد:

1- صرفاً افراد بومی ساکن (مقیم) هر شهر مجاز به ورود به آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن، ممنوع است.

2- خروج افراد غیر ساکن برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع است. این افراد در طول راستا اجازه ورود به شهر ها را ندارند و از کنار گذر ها عبور خواهند کرد.

3- مدارس و دانشگاه ها کماکان تعطیل است.

4- پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخر ها و اماکن مشابه که محل تجمع افراد هستند کماکان تعطیل است.

5- فعالیت ادارات دولتی از 23 فروردین ماه با ترتیبات جدید برابر بخشنامه سازمان اداری و استخدامی در مورد میزان نیروی انسانی و ساعات کاری ادامه می یابد.

6- برگزاری هرگونه تجمع و مراسم رسمی، غیر رسمی و مذهبی همچنان ممنوع است.

7- برگزاری اعیاد شعبانیه در قالب برپایی ایستگاه های صلواتی، برپایی مراسم، جشن های مولودی خوانی و نظائر آن ممنوع است.

8- تردد خودرو های امدادی، درمانی، پلیس، حمل بار، کالاها و مایحتاج مردم و همچنین سوخت، کماکان، مشمول ممنوعیت های این طرح نخواهد بود.

9- تردد کارمندان و کارگرانی که محل سکونت آن ها با محل کارشان در نقاط مختلف قرار گرفته است، با ارائه مدارک شناسایی معتبر بلامانع است.

10- تردد دانشجویان رشته های علوم پزشکی و سایر مصادیق مورد احتیاج، تکنسین های مخابراتی و دیگر مواردی که بنا به ضرورت به وسیله مراجع ذیربط، هماهنگ می گردد، با ارائه مدارک شناسایی معتبر امکانپذیر است.

11- درمورد فعالیت اصناف و مشاغل:

الف) مشاغل گروه اول، مطابق اطلاعیه های قبلی به فعالیت خود ادامه می دهند.

ب) فعالیت مشاغل و صنوف دارای ریسک کم و متوسط که فهرست جدید آن از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام خواهد شد، در استان ها از تاریخ 23-1-1399 و در استان تهران از تاریخ 31-1-1399 مطابق پروتکل ها و شرایطی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ و جزئیات آن از سوی وزارت صمت اعلام می گردد، به صورت تدریجی شروع خواهد شد.

12- به منظور پیشگیری از بروز مسائل و سردرگمی برای عموم مردم، تأکید می گردد؛ هرگونه اعلام ممنوعیت و یا محدودیت خارج از ترتیبات اعلام شده در اطلاعیه کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی، برخلاف مصوبات این ستاد و فاقد هرگونه اعتبار قانونی است و همه دستگاه های مسئول در سطوح ملی و در استانها، باید صرفاً در حدود مصوبات ابلاغی کمیته، اطلاع رسانی و اعمال قانون نمایند.

درصورت عدم رعایت هر یک از موارد دوازده گانه فوق الذکر، برابر قانون با متخلفین برخورد خواهد شد.

در پایان با تقدیر مجدد از همراهی صمیمانه آحاد مردم در این امر خطیر و برهه حساس، و با اعلام اینکه، هرگونه تصمیم گیری جدید متناسب با شرایط پیش رو، رسماً و به وسیله صدا و سیما و سایر رسانه های رسمی، به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید، توجه جدی به رعایت پویش در خانه می مانیم (مگر برای امور واقعاً ضروری) از سوی عموم هموطنان عزیز، مورد تأکید قرار می گیرد.

امید است با همت عالی همگانی و در ایام مبارک ماه پرفضیلت و پربرکت شعبان، خداوند متعال، رحمت خاص خود را به همه مردم و خدمتگزاران علی الخصوص فعالان بخش درمان و یاوران و پشتیبانان بهداشت و سلامت کشور عنایت فرماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 967

به "تدابیر 12 گانه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر 12 گانه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید