رهبر جمهوریخواهان سنا: ترامپ مقصر است گناهکار نیست خبرنگاران

به گزارش مجله جاودان، رهبر اقلیت جمهوریخواه سنا روز های سختی را می گذراند چرا که رأیش به تبرئه ترامپ در دادگاه استیضاح، موجب شد تا دموکرات ها خائن خطابش کنند و او اکنون در صدد بهبود موقعیت است.

رهبر جمهوریخواهان سنا: ترامپ مقصر است گناهکار نیست خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، میچ مک کانل رهبر اقلیت جمهوریخواه سنای آمریکا که با علنی کردن رأی منفی خود به استیضاح ترامپ، راه را برای تبرئه رئیس جمهور سابق آمریکا از اتهام تحریک مردم به شورش هموار کرد؛ می گوید هنوز هم بر این باور است که ترامپ عملاً به طور اخلاقی از بابت حمله مرگبار طرفدارانش به کنگره آمریکا در تاریخ 6 ژانویه (17 دی) مسئول است.

مک کانل یکی از 43 سناتور جمهوریخواهی بود که اجازه کسب 67 رای لازم برای گناهکار اعلام کردن ترامپ را نداد.

مک کانل پیشتر گفته بود که دیگر هرگز با ترامپ صحبت نخواهد کرد و همسر آسیایی تبار او نیز اولین عضو کابینه ترامپ بود که بعد از حاثه حمله به کنگره، از مقام خود به عنوان وزیر سابق حمل و نقل استعفا کرد.

اما مک کانل می دانست که اگر ترامپ در دادگاه استیضاح گناهکار شناخته شود، حزب جمهوریخواه پایگاه خود را در میان 70 میلیون آمریکایی که در انتخابات 2020 به ترامپ رای دادند از دست خواهد داد.

با این حال، با آنکه تبرئه ترامپ به معنای عدم ممانعت از حضور او در انتخابات 2024 آمریکا است، هیچ تضمینی وجود ندارد که حزب جمهوریخواه مجدداً از او حمایت کند.

در واقع، ترامپ حکم یک غده سرطانی را برای شاخه سنتی حزب جمهوریخواه دارد و تبرئه اش از استیضاح یک درمان موقت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1532

به "رهبر جمهوریخواهان سنا: ترامپ مقصر است گناهکار نیست خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر جمهوریخواهان سنا: ترامپ مقصر است گناهکار نیست خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید