رکورد فراوری برنج در تاریخ زده شد

عباس کشاورز در نشست خبری با بیان اینکه از جامعه کشاورزی به خصوص کشاورزان و در راس آنها گندم کاران صمیمانه تشکر می کنم، گفت: این قشر کوشش و وایثار بسیاری کردند و ما مدیون آنها هستیم و خواهشم این است که کماکان به امر گندم بپردازند، زیرا گندم برای مصرف کننده و ساختار کشاورزی مهم است.

رکورد فراوری برنج در تاریخ زده شد

وی ادامه داد: کشور در سال زراعی گذشته با اتفاقات اقلیمی خاصی روبرو شد و علی رغم خسارتها اما به فراوری هم یاری شد به طوری که رشد فراوری نزدیک به 5 درصد در 6 ماهه اول سال بود و رکورد فراوری برنج در طول تاریخ در سال جاری زده شد که آن هم بخاطر فراوانی آب مخازن سدها بود.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه باید جبهه فراوری را هرچه می توانیم، تقویت کنیم، اعلام نمود: شعار من برای آینده کشاورزی کشور، چه باشم یا نباشم، این است که رویکرد ما تقویت جبهه فراوری با لحاظ چند رویکرد باشد. یکی از این رویکردها پایداری است. هیچ اقدامی که به پایداری لطمه بزند نباید انجام گردد. منابع، درآمد کشاورز و قیمت مناسب عرضه جزو ابعاد پایداری است. همچنین رویکرد دیگر در این فضا تقویت امنیت غذایی و ترویج توسعه فضای کسب وکار است که باید با توجه به محدودیت

وی با تاکید بر اینکه کسی در کشاورزی کشور، فارغ از توجه به مساله آب نظریه پردازی نکند، گفت: آب عامل مهم و محدودکننده است و نباید برای پایداری سرزمین آب را یکجانبه به نفع خودمان ببینیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 11 بهمن 1398 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 646

به "رکورد فراوری برنج در تاریخ زده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد فراوری برنج در تاریخ زده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید