دلیل آتش سوزی باغات فریزهند تعیین نیست، کشاورزان خسارت دیده بیمه نبودند

به گزارش مجله جاودان، خبرنگاران/اصفهان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز گفت: دلیل آتش سوزی در باغات روستای فریزهند هنوز روشن نیست، اما مشکل اصلی بیمه نبودن کشاورزان خسارت دیده است.

دلیل آتش سوزی باغات فریزهند تعیین نیست، کشاورزان خسارت دیده بیمه نبودند

جهت دریافت خدمات طراحی داخل ویلا دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

سیف الله فرجی در گفت وگو با خبرنگاران درباره آتش سوزی چند روز پیش در باغات روستای فریزهند نطنز، اظهار کرد: هنوز منشأ و علت آتش سوزی تعیین نیست و موضوع مبهم است. حدود 10 هکتار از باغات مثمر روستای فریزهند طعمه آتش شدند و خسارات زیادی به کشاورزان این روستا وارد شد و درختانی هم که زیاد در آتش نسوخته اند بعید است در آینده میوه دهند.

وی اضافه نمود: گزارش این آتش سوزی را به فرمانداری و سازمان جهاد کشاورزی استان داده ایم و برآورد خسارت به شکل تقریبی اجرا شده است. محلی ها و کشاورزان منطقه باید بیشتر مراقب زمین ها و باغات خود باشند تا از بروز چنین حوادثی جلوگیری گردد. بیشتر مردم فریزهند ساکن تهران بوده و دارای باغاتی هستند که بعضی از این باغ ها مالک مستقیمی ندارد، برای مثال یک باغ برای 4 نفر است به همین علت مراقبت از این باغات ضعیف است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز، گفت: صاحب این باغات باید حصار یا دیوار برای باغ های خود بسازند تا هر کسی نتواند وارد آن گردد یا گردشگران در این باغات آتش درست نمایند. پس از شروع آتش سوزی، کشاورزان با یاری کارگران جهاد کشاورزی که در قنوات کار می نمایند آتش را با کوشش بسیار خاموش می نمایند. البته وزش باد هم بر افزایش شعله های آتش تأثیر گذاشته است.

فرجی توضیح داد: آتش نشانان هم به محل می رسند منتها به علت کوچه های باریک روستا پیروز به عبور با ماشین های آتش نشانی نمی شوند به همین علت به وسیله پمپ های کف کِش در نهرهای آب اقدام کردند. کوچه های روستای فریزهند 2 متر بیشتر عرض ندارد و پیشنهادهایی را برای عریض کردن این کوچه ها ارائه داده ایم.

وی گفت: یک روز کامل برای علت یابی این حادثه در فریزهند وقت گذاشتیم، اما با وجود سؤالات زیادی که از کشاورزان کردیم باز هم علت اصلی آتش سوزی را پیدا نکردیم و محلی ها بیشتر تأکید داشتند گردشگرانی که از بیرون وارد روستا شده اند آتشی را که روشن نموده بودند خاموش ننموده اند. در این حادثه درختان گردو، زالزالک، مو، آلو و... دچار آتش سوزی شدند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز، گفت: برای جبران خسارت کشاورزان به فرمانداری شهرستان نامه زده ایم تا از محل مدیریت بحران استان اقدام نمایند. اما عظیم ترین مشکل در اینجاست که کشاورزان خسارت دیده پوشش بیمه ای نداشتند به همین علت هر کشاورز باید زمین و باغ خود را تحت پوشش بیمه قرار دهد تا در صورت بروز چنین حوادثی کمتر متضرر شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1799

به "دلیل آتش سوزی باغات فریزهند تعیین نیست، کشاورزان خسارت دیده بیمه نبودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل آتش سوزی باغات فریزهند تعیین نیست، کشاورزان خسارت دیده بیمه نبودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید