ونزوئلا برای مقابله با تحریم های آمریکا طرح جدید آماده می کند

به گزارش مجله جاودان، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت، کاراکاس در حال تدوین قانون جدیدی است که به غلبه بر تاثیرات تحریم های آمریکا علیه این کشور کمک خواهد کرد.

ونزوئلا برای مقابله با تحریم های آمریکا طرح جدید آماده می کند

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: ما مشغول کار بر روی یک قانون جدید ضد تحریم هستیم. این یک قانون مشروع در برابر تحریم های جنایتکارانه و خصمانه آمریکاست. ما روز سه شنبه پیش نویس آن را به مجمع ملی تقدیم خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: نظرسنجی جدیدی برگزار خواهد شد تا تعیین کند بخش های مختلف اقتصاد ونزوئلا به خاطر این تحریم ها از چه نوع خسارت ها و آسیب هایی رنج برده اند.

مادورو گفت: این قانون جدید شامل اقداماتی خواهد بود که تاثیرات منفی مالی، مالی و اجتماعی تحریم های آمریکا را تسکین خواهد داد.

بخش اعظم تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا، شرکت دولتی نفت و گاز این کشور موسوم به PDVSA و شرکت های تابع اش را هدف گرفته تا اموال خارجی ونزوئلا را مصادره کند و مانع این شرکت از انجام معاملاتش شود.

آمریکا دوشنبه گذشته تحریم های جدیدی را علیه مادورو به بهانه همکاری اش با ایران اعمال کرد.

دفتر کنترل اموال خارجی وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه تحریم های جدیدی را علیه پنج مقام ونزوئلایی اعلام کرد. به گفته این وزارتخانه، این پنج تن از اعضای سابق و کنونی دولت کاراکاس هستند و با مادورو در آنچه توطئه دستکاری در انتخابات پارلمانی و متزلزل کردن اپوزیسیون علیه دولت خوانده می شود، همکاری داشته اند. مادورو این تحریم ها را محکوم کرده و آن ها را غیرقانونی می داند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1250

به "ونزوئلا برای مقابله با تحریم های آمریکا طرح جدید آماده می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونزوئلا برای مقابله با تحریم های آمریکا طرح جدید آماده می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید