ژاپن برای مقابله با موج احتمالی بعدی کرونا آماده می گردد

به گزارش مجله جاودان، دولت ژاپن می گوید که به منظور ایجاد آمادگی در مقابل موج احتمالی بعدی همه گیری ویروس کرونا در زمستان پیش رو، نظام درمانی کشور را تقویت خواهد نمود.

ژاپن برای مقابله با موج احتمالی بعدی کرونا آماده می گردد

به گزارش خبرنگاران، روز گذشته (آدینه) دولت ژاپن در جلسه ای برای آنالیز اجمالی برنامه های مقابله با موج ششم ویروس کرونا که ممکن است این کشور را فرا گیرد، تصمیم فوق را اتخاذ کرد.

طبق برنامه های دولت ژاپن، نظام درمانی این کشور به منظور مقابله با موج ششم احتمالی به گونه ای در ماه میلادی جاری ارتقا خواهد یافت که حدود 37 هزار بیمار بتوانند برای دریافت خدمات درمانی در بیمارستان ها پذیرش شوند. این تعداد تقریبا 30 درصد بیشتر از تابستان سال میلادی جاری است که تعداد مبتلایان به بالاترین سطح رسیده بود.

دولت تصمیم دارد از ماه میلادی آینده برای پی بردن به تعداد تخت های موجود در هر مرکز درمانی برای بیماران مبتلا به کرونا و بعلاوه درصد تخت های اشغال شده، از تکنولوژی های فناوری اطلاعات استفاده کند.

این کشور بعلاوه تصمیم گرفته است که از ماه دسامبر، اقدام به عرضه واکسن های یادآور کرونا برای آن دسته از افرادی بکند که از زمان تزریق نوبت دوم واکسن شان بیشتر از هشت ماه می گذرد. بعلاوه قرار است که از ماه مارس سال میلادی آینده، دریافت واکسن های یادآور در مراکز کار مقدور گردد.

مقامات بهداشتی این کشور بعلاوه در نظر دارند در سال میلادی جاری، داروهای خوراکی کرونا را در اختیار آن دسته از بیمارانی قرار دهند که دارای علائم خفیف بیماری هستند و پس از تایید این روش های درمانی، یک میلیون و 600 هزار دز از این داروها را در اسرع وقت در اختیار بیمارستان ها قرار دهند.

در برنامه های دولت بعلاوه آمده است که تا ماه مارس سال میلادی آینده، برای افرادی که به دلایل پزشکی قادر به دریافت واکسن کرونا نیستند، انجام آزمایش های پی سی آر به صورت رایگان انجام خواهد گرفت. در صورت افزایش شدید تعداد بیماران، استان ها قادر خواهند بود برای افراد بدون علائم بیماری، آزمایش های پی سی آر را به صورت رایگان انجام دهند.

نخست وزیر کیشیدا فومیئو می گوید: مهم است که خود را برای بدترین شرایط ممکن از شیوع احتمالی بیماری آماده کنیم.

به گزارش شبکه ملی رادیو و تلویزیون ژاپن، او می گوید: دولت تمام کوشش خود را می نماید که به وسیله تشخیص ویروس و درمان زودهنگام بیماری با استفاده از واکسن ها، انجام آزمایش های تشخیصی و داروهای خوراکی، از ابتلای شدید مردم به این بیماری جلوگیری کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1910

به "ژاپن برای مقابله با موج احتمالی بعدی کرونا آماده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن برای مقابله با موج احتمالی بعدی کرونا آماده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید