کشورهای غربی به آمریکا: از روش های غرب وحشی برای تصاحب محموله های پزشکی استفاده نکنید

به گزارش مجله جاودان، متحدان آمریکا در اروپا و دیگر نقاط دیگر جهان توسل واشنگتن به تاکتیک های غرب وحشی برای تصاحب محموله های پزشکی مورد استفاده برای مبارزه با ویروس کرونا را مورد انتقاد قرار داده اند.

کشورهای غربی به آمریکا: از روش های غرب وحشی برای تصاحب محموله های پزشکی استفاده نکنید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک رسانه انگلیسی می گوید توسل آمریکا به تاکتیک های مبتنی بر غرب وحشی برای تصاحب و تأمین محموله های پزشکی لازم جهت مبارزه با ویروس کرونای جدید گلایه متحدان این کشور را به همراه داشته است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشته متحدان آمریکا از اروپا گرفته تا آمریکایی جنوبی از توسل واشنگتن به تاکتیک های غرب وحشی برای جلوگیری از دستیابی آنها به محموله های پزشکی ضروری برای مبارزه با ویروس کرونا گلایه مندند.

آنها می گویند واشنگتن با پرداخت هزینه های بیشتر باعث فسخ قراردادهای آنها با شرکت های تأمین این تجهیزات پزشکی می گردد و یا در مواردی از تحویل محموله های پزشکی به خریداران جلوگیری می نماید.

در فرانسه و آلمان مقام های ارشد می گویند ایالات متحده در مواردی حتی بعد از اتمام قرارداد برای خرید ماسک های پزشکی میان خریداران اروپایی و اصلی ترین شرکت چینی تولیدکننده این محصول، با پیشنهاد قیمت بسیار بالاتر از بهای بازار باعث فسخ قراردادها شده است. وزیر بهداشت برزیل هم تجربه ای مشابه گزارش داده است.

یک مقام ارشد در حزب آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در گفت وگو با خبرگزاری رویترز می گوید: پول اصلاً ارزشی ندارد، آنها به هر قیمتی می خرند چون احتیاج مبرم دارند.

یک منبع دیگر در دولت آنگلا مرکل هم گفت: آمریکایی ها پول هنگفتی به دست گرفته اند و به تب وتاب افتاده اند.

شرکت چندملیتی 3M، مستقر در آمریکا روز آدینه خاطرنشان کرد کاخ سفید به این شرکت دستور داده صدور محموله های دستگاه های تنفس مصنوعی به کانادا و کشورهای آمریکای لاتین را متوقف کند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا گفته جلوگیری از ارسال تجهیزات پزشکی به وسیله مرزها اشتباهی است که ممکن است نتایج معکوس داشته باشد.

در یک مورد دیگر محموله ای حاوی 200 هزار ماسک پزشکی که قرار بود از چین راهی آلمان گردد در بانکوک توقیف شد. وزیر کشور آلمان این اقدام را دزدی دریایی مدرن توصیف کرد.

او گفت: حتی در بحبوحه بحران های جهانی نباید از روش های غرب وحشی استفاده کرد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 962

به "کشورهای غربی به آمریکا: از روش های غرب وحشی برای تصاحب محموله های پزشکی استفاده نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای غربی به آمریکا: از روش های غرب وحشی برای تصاحب محموله های پزشکی استفاده نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید